Terroryści muszą przygotować atak – na co zwracać uwagę na co dzień? PDF Drukuj Email
Czwartek, 14. Sierpień 2008 14:32


Przygotowanie ataku i narzędzi ataku

1.    zwracaj uwagę na obcokrajowców, którzy wynajmują mieszkania na krótki okres; poświęć również uwagę nagłemu zwiększeniu aktywności w takich miejscach, zwiększonej liczbie odwiedzin obcokrajowców, szczególnie zachowujących się nietypowo i nerwowo,
2.    zwróć uwagę na osoby, które zakupują lub przewożą znaczne ilości materiałów chemicznych i składują je w mieszkaniach lub innych miejscach nie związanych z legalną produkcją przemysłową.

Rozpoznanie celów
1.    zwróć uwagę na osoby, które filmują lub fotografują obiekty przemysłowe, węzły komunikacyjne, obiekty rozrywkowe, centra handlowe, wieżowce i miejsca kultu religijnego;
2.    zwróć uwagę szczególnie na osoby, które długo przebywają w jakimś miejscu użyteczności publicznej (centra handlowe i rozrywkowe), które nie zachowują się zgodnie przeznaczeniem obiektów, w których się znajdują, a jedynie prowadzą obserwację otoczenia.


Przeprowadzenie ataku
1.    zwróć uwagę na nerwowo się zachowujące, odbiegające sposobem zachowania od innych osoby;
2.    zwracaj uwagę na pozostawiony bez opieki bagaż, torby, plecaki, pakunki,
3.    zwracaj uwagę na osoby ubrane nieodpowiednio do pogody, np. noszące grube, maskujące okrycie mimo upału);
4.    zwracaj uwagę na nieodpowiednio zaparkowane pojazdy, np. w pobliżu wejść do centrów handlowych, tuż pod kościołem itp. oraz na ich kierowców.