IV Ogólnopolski Kongres Analityków Informacji

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas oraz Instytut Analizy Informacji CC

mają zaszczyt zaprosić na

IV Ogólnopolski Kongres Analityków Informacji: „Analiza informacji w procesie decyzyjnym

Kongres odbędzie się w dniu 26 lutego 2014 r.
w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie

PROGRAM

IV Ogólnopolski Kongres Analityków Informacji to konferencja naukowa, której celem jest zgromadzenie specjalistów w zakresie analizy informacji, zarówno w kontekście metodologicznej refleksji nad tą dziedziną, jak i w kontekście praktycznego wykorzystania analizy informacji i produktów analitycznych. Organizatorami Kongresu są:

  • Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas – instytut badawczy funkcjonujący w ramach niepublicznej uczelni wyższej, prowadzi badania związane z terroryzmem pod kątem analizy zarówno istoty zagrożeń terrorystycznych, jak i metod zwalczania tych zagrożeń i przeciwdziałania im.
  • Instytut Analizy Informacji Collegium Civitas – jedyny w kraju, wyjątkowy projekt, którego celem jest szeroko zakrojone kształcenie w zawodzie analityka informacji.

Podstawową ideą, przyświecającą organizacji kolejnych edycji Kongresu jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie analizy informacji oraz rozwijania metodologii analitycznej. Idea ta wynika przede wszystkim ze zidentyfikowania potrzeby zapanowania nad otaczającą nas informacją, stanowiącą jeden z najpoważniejszych zasobów strategicznych dla państw i podmiotów gospodarczych. W obliczu potencjalnego braku narzędzi pozwalających na jej gromadzenie, ustrukturyzowanie, przetwarzanie i dystrybucję, może stać się zasobem nieużytecznym – lub wykorzystywanym zaledwie w minimalnym stopniu.

Tegorocznej edycji Kongresu towarzyszyć będą warsztaty „Sztuka perswazji” oraz „Rozpoznawanie typów ludzkich”, prowadzone przez specjalistów z firmy Niezależni Konsultanci Biznesu: Zbigniew Kowalski & Partnerzy, organizowane w dniu 27 lutego 2014 r. w siedzibie Collegium Civitas.

Zgłoszenia na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 24 lutego 2014 r.